11.10.2017

Produkcja 24 godziny na dobę: w centrach obróbkowych HURCO ładowanie i wyładowywanie jest zautomatyzowane

Pliening koło Monachium, październik 2017: HURCO pokazuje, jak współpraca obrabiarek i robotów załadowczych może zwiększyć wydajność produkcji z zachowaniem stałej jakości. W celu ładowania i wyładowywania maszyn centra obróbkowe CNC marki HURCO można wyposażyć w odpowiednie systemy automatyzacji. Podnosi to produktywność bez zwiększania nakładu pracy personelu.

 

 

„Ten elastyczny system umożliwia poszerzenie pracy kilkuzmianowej w zakresie produkcji pojedynczych elementów i małej produkcji seryjnej bez dodatkowego obciążania pracowników obsługą maszyny” — mówi Michael Auer, prezes HURCO Deutschland, odpowiedzialny za sprzedaż obrabiarek amerykańskiej firmy HURCO w całej Europie. Możliwe jest łączenie maszyn z różnymi zautomatyzowanymi systemami ładowania. „Uwzględniamy przy tym indywidualne życzenia klienta i dlatego współpracujemy z różnymi dostawcami zautomatyzowanych systemów ładowania” — wyjaśnia Michael Auer.

 

Dotychczas firma HURCO wykonała połączenie maszyny z systemem „Titanium” holenderskiego dostawcy BMO Automation. Centrum obróbkowe CNC można zadokować z lewej lub z prawej strony. Półfabrykaty są przygotowywane w komórce robota załadowczego na tackach. Ramię robota zintegrowane w komórce pozycjonuje je w centrum obróbkowym, a po zakończonej produkcji z powrotem je odbiera i odkłada na tackach. „Operator uzupełnia regały komórki, programuje obrabiarkę, uruchamia program i jedynie nadzoruje pracę systemu” — tłumaczy Michael Auer.

 

Kontakt:
HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Imke Blohm
Gewerbestraße 5 a
D- 85652 Pliening
Tel.: +49 89 905094 28
iblohm@hurco.de

 

 

 

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de