02.01.2019

Od obróbki 3-osiowej do 5-osiowej

HURCO w sposób pewny i niezawodny wspiera operatora przy optymalizacji procesów obróbki.

Pliening koło Monachium, listopad 2018 r: Oferując intuicyjnie obsługiwane sterowanie Max 5 oraz opcję importu modeli (Solid Model-Import-Option), HURCO ułatwia operatorowi frezowanie 5-osiowe.

Łącznie HURCO oferuje pakiet opcji, który również osobom początkującym pomaga w szybkiej optymalizacji produkcji w ramach frezowania 5-osiowego.

„Każdy, kto chce produkować regularnie wysoce skomplikowane elementy konstrukcyjne, nie powinien bać się zainwestować w maszynę 5-osiową“, zaleca Sebastian Herr, kierujący Działem Zastosowań w firmie HURCO. „Jeśli na maszynie 3-osiowej muszę ciągle cztery czy pięć razy mocować od nowa obrabiane przedmioty, to lepiej opłaca się od razu mieć maszynę 5-osiową.“

 

 

 

Dobrym modelem dla rozpoczynających pięciostronną obróbkę w ramach produkcji pojedynczych części lub małych serii, jest centrum obróbkowe VC 500i firmy HURCO. Dzięki łatwemu i szybkiemu programowaniu, jak też koncepcji ruchomego stojaka, ta 5-osiowa maszyna ze stojakiem ruchomym i wbudowanym stołem uchylno-obrotowym nadaje się do szerokich zastosowań w realizacji zamówień, począwszy od tych drobnych, realizowanych na zlecenie, aż po regularne wytwarzanie części do maszyn. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku maszyny 3-osiowej, obróbka odbywa się liniowo, tyle, że z kilku stron jednocześnie. Dlatego też przejście z obróbki 3-osiowej na obróbkę 5-osiową nie wymaga długiego szkolenia.

 

3-osiowe maszyny HURCO można bez problemu dozbroić

Każda maszyna HURCO wyposażona jest w oprogramowanie, umożliwiające obróbkę 5-osiową. „Jeśli okaże się, że w produkcji tylko okazyjnie ma miejsce obróbka bardziej skomplikowanych części, gdzie konieczne są dwie lub trzy operacje mocowania, to o wiele bardziej ekonomiczne jest dozbrojenie posiadanej maszyny 3-osiowej“, mówi Sebastian Herr. Dozbrojenie wyposażenia maszyny możliwe jest w ciągu jednego dzień, do tego dochodzi jeszcze tylko jeden dzień na przeszkolenie pracowników. Maszyna dostarczona z konfiguracją 3-osiową nie jest wyposażona w odpowiednie prowadnice i skale optyczne ze szklanymi linijkami, dlatego też pracuje nieco mniej subtelnie. „Przy pomocy maszyny 5-osiowej zasadniczo mogę osiągnąć większa precyzję w obróbce danego elementu konstrukcyjnego“, uzupełnia kierownik Działu Zastosowań firmy HURCO.

Kontakt:
HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Imke Blohm
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening
Phone +49 89 905094 28
iblohm@hurco.de

 

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de