02.03.2018

Solid Model Import

Krótszy czas programowania, wyeliminowane błędy

  • Opcja Solid Model Import ułatwia programowanie maszyn HURCO
  • Szybkie programowanie zwiększa rentowność

Pliening, marzec 2018 r. Krótszy czas programowania, wyeliminowane błędy – dzięki opcji Solid Model Import modele trójwymiarowe w postaci plików typ STEP mogą być natychmiast importowane bezpośrednio do maszyn HURCO. Tym samym uproszczona jest szczególnie obróbka 5-osiowa.

Programowanie 5-osiowych centrów obróbkowych HURCO jest zasadniczo łatwe i szybkie. Nowi pracownicy, także ci o mniejszych kwalifikacjach, mogą w krótkim czasie opanować zasady programowania. Nowa opcja ‚Solid Model-Import’ dodatkowo skraca teraz fazy obróbki. Producent obrabiarek HURCO przystosował swoje maszyny do stosowania opcji Solid Model-Import.

Dzięki łatwemu importowi plików w formacie STEP 3D programowanie jest łatwiejsze i trwa krócej. Opcja importu interpretuje pliki i umożliwia bezpośrednie programowanie na maszynie. Poza tym proces – przebiegający od chwili rozpoczęcia obrabiania danej części do chwili powstania elementu konstrukcyjnego – jest poza tym pewniejszy: potencjał błędów w trakcie programowania jest wielokrotnie mniejszy, także dlatego, iż symulacja obróbki napisanego programu wraz z modelowaną bryłą wyświetlana jest na monitorze. Od razu widać zatem, czy programowanie pasuje do mającego powstać gotowego elementu konstrukcyjnego, a w razie potrzeby można dokonać korekt.

Zwiększenie rentowności dzięki szybkiemu programowaniu

Maszyny HURCO wyposażone są w system sterowania dialogowego„Max5“, które może być obsługiwane intuicyjnie. „Nasz system sterowania to absolutny fenomen i nasza unikatowa propozycja“, podkreśla Michael Auer, dyrektor zarządzający HURCO GmbH. „To najszybszy system w branży, niesamowicie zwiększający efektywność maszyn.“ Pliki DXF mogą być wczytywane bezpośrednio do systemu sterowania CNC. Przekształcenie rysunku lub szkicu w gotowy program trwa zaledwie chwilę i przyczynia się tym samym do zwiększenia rentowności wytwarzania prototypów, pojedynczych części oraz małych serii.

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de