30.07.2015

HURCO ugruntowuje swoją pozycję na rynku międzynarodowym

 Nabycie zakładów produkcji obrabiarek z USA i Tajwanu.

  • Trzy silne, globalne marki pod jednym dachem
  • Ponad 150 różnych modeli — jedna z najszerszych ofert produktów na rynku obrabiarek

Indianapolis/Pliening, lipiec 2015 r. Firma HURCO Companies konsekwentnie realizuje strategię umacniania pozycji na rynku międzynarodowym, nabywając dwie duże firmy z branży: Milltronics CNC Machines z Ameryki Północnej i Takumi Machinery z Tajwanu. Siedziba firmy HURCO mieści się w Indianapolis w USA, natomiast niemiecka spółka-córka HURCO GmbH Deutschland ma siedzibę w Pliening pod Monachium.

 

 

 

Koncern zajmuje czołową pozycję na świecie w projektowaniu i produkcji obrabiarek ze zintegrowanymi sterowaniem. Dzięki połączeniu firm HURCO, Milltronics i Takumi oferta produktowa koncernu została poszerzona do ponad 150 różnych modeli i stała się jedną z największych w branży obrabiarek.

„Firmy Milltronics i Takumi – których ponad 18 tysięcy urządzeń jest zainstalowanych w 30 różnych krajach – powiększają bazę klientów, wzmacniając w ten sposób naszą obecność na rynkach wschodzących, takich jak Ameryka Łacińska i Chiny” — tak dyrektor generalny firmy HURCO Deutschland Michael Auer skomentował możliwości, jakie daje nowy zakup.

 

 

 

Gregory Volovic, prezes HURCO Companies, wyraża zadowolenie z transakcji: „Nasza międzynarodowa baza klientów odniesie korzyści z rozszerzenia portfolio, ponieważ Milltronics i Takumi to silne marki o zasięgu globalnym, oferujące szeroki zakres obrabiarek i akcesoriów”. Według jego prognoz już w roku bilansowym 2016 będzie można zauważyć pozytywny wpływ rozszerzenia na wyniki koncernu. Milltronics, firma z siedzibą w amerykańskim stanie Minnesota, projektuje i produkuje sterowniki CNC oraz frezarki i tokarki przeznaczone do pracy w środowiskach narzędziowych i produkcyjnych. Pochodząca z Tajwanu firma Takumi specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pionowych i portalowych centrów obróbkowych CNC, a także maszyn portalowych o wysokiej prędkości, przeznaczonych przede wszystkim na rynek chiński, tajwański i europejski.

Produkty tych firm uzupełnią i zoptymalizują ofertę firmy HURCO. Około 60 procent linii produktów Milltronics i Takumi to unikalne rozwiązania. Nowością będzie przykładowo wprowadzenie do oferty obrabiarek wyposażonych w sterowniki firm Fanuc, Siemens czy Heidenhain przeznaczonych do środowisk o dużej skali produkcji. Poszczególne linie produktów będą nadal oferowane pod własnymi nazwami. Sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne zostaną wykorzystane w produktach z całej oferty, co pozwoli na optymalizację produktów, technologii i modeli.

Kontakt:
HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Imke Blohm
Gewerbestraße 5 a
D- 85652 Pliening
Tel.: +49 89 905094 28
iblohm@hurco.de

 

 

 

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de