20.08.2015 | Klienci

Ekonomia od pierwszego dnia

Jako wykonawca zleceń firma Knebel Metalltechnik GmbH ufa przede wszystkim urządzeniom HURCO.

Zakup nowej frezarki bramowej DCX 32-5SCi opłacał się już od pierwszego dnia: również w przypadku bardzo złożonych elementów obrabianych okazała się niezrównana pod względem wydajności i łatwości obsługi.

Knebel Metalltechnik GmbH dysponuje zebranym w ciągu wielu dekad doświadczeniem w zakresie budowy instalacji, urządzeń i narzędzi, a także jest specjalistą w obróbce metalu i drewna.

 

 

Ten wykonawca zleceń z Frankfurtu łączy tradycyjną pracę ręczną z wysoką technologią — i zachwyca nawet wymagających klientów swoją pasją do innowacyjnych rozwiązań: właściciel Edgar Knebel oraz jego zespół specjalistów są cenionymi partnerami już w fazie projektowania nowych części, kiedy udzielają wielu porad z zakresu konstrukcji i możliwości wykonania. Bardzo uniwersalna produkcja tej frankfurckiej firmy pozwala na szybkie i niezawodne spełnienie również złożonych życzeń klientów przy zapewnieniu odpowiedniej jakości. Ponieważ ukierunkowana na skuteczność struktura firmy Knebel obejmuje rozbudowany park maszynowy, tę obietnicę można zrealizować zarówno w przypadku pojedynczych części, jak i konstrukcji specjalnych, a także serii małych i dużych. Część elastycznej koncepcji produkcji firmy Knebel to połączona obróbka metali, tworzyw sztucznych, drewna i szkła oraz uszlachetnianie ich powierzchni.

Dotrzymanie kroku na rynku dostawców

Ten obszerny zestaw usług Edgara Knebela cenią sobie przedsiębiorstwa z sektora budowlanego, budowy pojazdów, serwisowania samolotów i budowy samolotów. Ponadto Knebel produkuje np. dla producenta urządzeń pomiarowych, części dla firm budowy maszyn ze stali, aluminium i stali szlachetnej. Trzykrotny mistrz w budownictwie modeli, w stolarni i spawalni po śmierci ojca przejął firmę w wieku 25 lat i od tego czasu wraz z 80 pracownikami wprowadził ją w epokę wysokiej technologii. Również w trudnych okresach nie szedł na kompromisy pod względem wiedzy lub koncepcji, kompetencji specjalistycznych pracowników ani wyposażenia technicznego. Otwarty na rozwój gra cały czas ofensywnie. „Tylko w ten sposób można wytrwać na bardzo specjalistycznym i szybkim rynku dostawców”, mówi Knebel. Trafnie ujmując, jego motto brzmi: człowiek i maszyna znajdują się zawsze w centrum uwagi. W jego parku maszynowym znajduje się kilkanaście frezarek, wyłącznie od firmy HURCO — w większości 5-osiowych — a ponadto zwykłe maszyny CNC. Do tego dochodzi osiem tokarek, obrabiarek do obróbki elektroiskrowej oraz kompletne wyposażenie do obróbki blachy.

77-letni szef firmy mówi: „Mój dzisiejszy zachwyt nad komputerami w maszynach wynika z filozofii HURCO, polegającej na upraszczaniu skomplikowanej technologii. Z układami sterowania HURCO mogę pracować, a dzięki instrukcjom rozumiem doskonale, co się dzieje”. Programowanie CNC Edgar Knebel zleca natomiast swojemu zespołowi specjalistów z działu konstrukcji, który przesyła gotowe plany do maszyn bezpośrednio z biura. Jednak w przypadku układu sterowania WinMax firmy HURCO Knebel czasami sam chętnie bierze sprawy w swoje ręce, ponieważ może skonfigurować i uruchomić zadania bezpośrednio na maszynie. Przede wszystkim ceni sobie kompaktowy panel sterownika z niewielką liczbą przycisków.„Ułatwia to codzienną pracę, a także wdrażanie pracowników. Dzięki sterowaniu WinMax odbywa się to znacznie krócej”. Dla Edgara Knebela warta swoich pieniędzy jest ponadto ciągłość działania programów: „Bezproblemowo działa funkcja przełożenia w trakcie obróbki części z jednej maszyny HURCO do innej i wykończenie jej tam”. Również okres eksploatacji maszyn HURCO jest wykorzystywany maksymalnie dzięki skutecznemu działowi obsługi klienta, co powoduje, że zakup jest opłacalny z punktu widzenia prowadzenia działalności

Inteligentne sterowanie ruchem

         

Również najnowszy nabytek, frezarka bramowa DCX 32-5SCi firmy HURCO, bardzo się opłaca. Stanowi ona rozwiązanie wymogu Knebela, aby połączyć obróbkę metalu i drewna na jednej instalacji i w pełni ją wykorzystać. Ze względu na blisko 4000 obrotów mniej niż w poprzednim modelu zużywa mniej energii, ale jest znacznie szybsza. Jest to możliwe dzięki opcji programowej „Ultimotion”, która znacznie skraca czas obróbki oraz optymalnym przejazdom obrabiarki o długości 3200 mm, szerokości 2000 mm i wysokości 900 mm. Edgar Knebel: „Moi pracownicy byli zafascynowani tym, jak szybko i precyzyjnie pracują narzędzia przy obrabianym elemencie dzięki inteligentnemu sterowaniu ”. Według prezesa wpływa to pozytywnie na zadowolenie klienta oraz na ekonomiczność. Maszyna DCX 32-5SCi przekonała go ponadto oszczędnością energii przy mocy napędu 54 kW z momentem obrotowym 85 niutonometrów, co z kolei zapewnia bardzo dużą płynność pracy i precyzję. Dzięki 40 narzędziom automatyczna skrzynka wymienna mieści dwa razy więcej sztuk niż poprzednia maszyna Knebela. Również układ sterowania — co charakteryzuje firmę HURCO — jest precyzyjny, a tym samym prosty.

Nowej frezarce bramowej Knebel powierza wysokogatunkowe metalowe części zamienne do budowy samolotów. Za pomocą maszyny DCX 32-5SCi można w najkrótszym czasie precyzyjnie zrealizować podane specyfikacje dotyczące dostarczonych materiałów certyfikowanych. Bez zarzutu przechodzą one rygorystyczne kontrole odbioru w branży lotniczej. W ten sposób Knebel Metalltechnik ugruntowuje swoją pozycje rynkową w zakresie zyskownej ekonomicznie działalności gospodarczej, która ze względu na wymagania dotyczące jakości oraz dużą liczbę powtarzanych części obiecuje pokaźne marże. Opcja jednoczesnej produkcji w każdej chwili na kilku maszynach czy dysponowanie możliwością zmiany w razie uszkodzenia jest szczytem doskonałości według Edgara Knebela: „W branży lotniczej zlecenia są udzielane i realizowane na żądanie. Kiedy materiały do nas trafią, musi rozpocząć się produkcja. Logiczne więc jest, że moi pracownicy i maszyny są przygotowane do takiej działalności, a partnerzy od urządzeń, tacy jak HURCO, muszą wykazać najlepszą jakość”.

www.knebel-metall.de