15.03.2015 | Aktualności

CNC 5-osiowe centra obróbkowe CNC firmy HURCO

Symbioza technicznie zaawansowanego sprzętu i wysokowydajnego oprogramowania WinMax

Pliening, marzec 2015. 5-osiowe centra obróbkowe CNC serii VMX firmy HURCO prezentują się jako maszyny bardzo wszechstronne w wielu aspektach. HURCO oferuje obecnie sześć centrów obróbkowych, wyposażonych w zintegrowany stół uchylno-obrotowy. Koncepcja zintegrowanego stołu uchylno-obrotowego oferuje, w porównaniu z modelami innych producentów, więcej swobodnej przestrzeni na osi Z.

Maszyny HURCO charakteryzuje symbioza technicznie zaawansowanego sprzętu i wysokowydajnego oprogramowania. Tak właśnie powstaje produkt, który jest bardzo wydajny, a także ekonomiczny, a do tego również bardzo łatwy w obsłudze.

WinMax – najszybszy wśród systemów sterowania dialogowego

5-osiowe maszyny serii VMX wyposażone są – do wyboru także z opcją DXF –  w sterowanie dialogowe „WinMax“.

 

 

Wysokowydajne oprogramowanie sterujące firmy HURCO upraszcza proces programowania w obróbce 5-osiowej i zaledwie w trzech krokach tworzy warunki dla wytwarzania precyzyjnych części.

„Dzięki zastosowaniu naszego oprogramowania WinMax-DXF, w porównaniu z innymi programami sterowania dialogowego, czas programowania danej obrabianej części, zredukowany jest o niemal 50%. Kto choć raz wypróbował sterowanie WinMax, jest z reguły zachwycony“, mówi Michael Auer, dyrektor zarządzający HURCO GmbH.

Opracowując system sterowania, działający na całym świecie producent obrabiarek do obróbki skrawaniem, skoncentrował się na tym, by obsługa maszyn była nieskomplikowana. Szkice lub pliki DXF mogą być szybko przejmowane przez maszynę lub łatwo wczytywane. Sterowanie WinMax obsługuje się w sposób intuicyjny przy pomocy kliku klawiszy, oferuje ono szerokie możliwości graficzne oraz niewymagający specjalnych objaśnień interfejs użytkownika.

O firmie HURCO

Firma HURCO Companies Inc. powstała w 1968 roku. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologiach produkcji, opracowuje i wytwarza interaktywne systemy sterowania komputerowego, oprogramowanie, jak też wspierane komputerowo obrabiarki i komponenty. Odbiorcami końcowymi są przede wszystkim duże firmy, wykonujące produkcję jednostkową i małoseryjną w takich branżach jak lotnictwo i astronautyka, przemysł obronny, technika medyczna, energetyka, transport i technika komputerowa.

Firma ma siedzibę główną w Indianapolis, w stanie Indiana (USA) i posiada zakłady produkcyjne na Tajwanie, we Włoszech i w Chinach. Swoje produkty sprzedaje w Ameryce Północnej, Europie i w Azji. Spółki-córki w Niemczech, we Włoszech, Francji, Anglii, Polsce, Chinach, Indiach, Singapurze, Afryce Południowej i w USA dbają o dystrybucję, wsparcie techniczne użytkowników i serwis. www.hurco.com

HURCO GmbH Deutschland z siedzibą w Pliening koło Monachium jest spółką-córką, pełniącą kluczową funkcję: to stąd prowadzona jest dystrybucja i koordynowana jest obsługa klientów w całej Europie. Spółka-córka w Niemczech istnieje od 1988 roku i zatrudnia 100 pracowników. www.hurco.de

Kontakt:
HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Imke Blohm
Gewerbestraße 5 a
D- 85652 Pliening
Tel.: +49 89 905094 28
iblohm@hurco.de